Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru

Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru
Zajrzyj do książki
Cena rynkowa:24.99 zł
Nasza cena: 18.74 zł
Oszczędzasz:6.25 zł (25%)

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 2-3 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48 - zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Jestem Nikim. Droga do Ziemi Obiecanej - Lekcje Jozuego [czarna okładka]
Pomysł Boga na Twoje życie
Pomysł Boga na Twoje życie
Gregory K.Popcak
29.99 22.49
Osobowość plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie? [miękka oprawa]
7 nawyków skutecznego działania
7 nawyków skutecznego działania
Stephen R. Covey
39.99
Sekret radosnego życia. Reguła 4,8
Sekret radosnego życia. Reguła 4,8
Tommy Newberry
29.99 22.49
Równowaga. Jak stać się bardziej opanowanym, spokojnym i szczęśliwym w 14 dni
Równowaga. Jak stać się bardziej opanowanym, spokojnym i szczęśliwym w 14 dni
Jan Bruce, dr Andrew Shatté, dr Adam Perlman
32.99
 Pełny opis książki Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru:

"Decyduj i walcz!" to podręczna broń każdego, kto jest zainteresowany "pokonywaniem niemożliwego" i wznoszeniem się na wyższy poziom doskonałości, a ściślej mówiąc - świętości.

Jak podejmować najlepsze decyzje? Jak radzić sobie ze słomianym zapałem? Jaki jest największy sekret motywacji? Odpowiedzi, które znajdziesz w tej książce, są zupełnie inne niż w typowych poradnikach.

Obecnie na rynku znajduje się wiele publikacji z dziedziny tzw. "rozwoju osobistego". Wiele z nich obiecuje natychmiastowy efekt, a niektóre z nich odwołują się nawet do technik niemal magicznych.

Tutaj mamy powrót do tradycji, do formowania charakteru w oparciu o sprawdzone, tradycyjne metody. Nie ma obiecanek bez pokrycia. Są wskazówki, których konsekwentne stosowanie powinno prowadzić do trwałych i pozytywnych efektów. Chodzi zatem o powrót do korzeni wychowania i ukazanie tradycyjnych rozwiązań, w nowej, dostosowanej do współczesnych realiów formie.

Ale nie kończy się tylko na przekazywaniu informacji. Czytając tę książkę, odpowiednio zmotywujesz się do pracy nad sobą, a zdobyte w trakcie lektury informacje dodatkowo wskażą Ci, jak utrzymać motywację na optymalnym poziomie.

Książka składa się z 25 rozdziałów, które poruszają tematykę kształtowania charakteru. Mowa w nich o:

 • roztropnym decydowaniu
 • sposobach radzenia sobie ze "słomianym zapałem"
 • motywacyjnym perpetum mobile
 • największym sekrecie motywacji
 • sztuce tłumienia smutków
 • pokonywaniu nawyku odkładania i lenistwa
 • punktualności
 • porządku
 • oszczędzaniu czasu
 • osiąganiu pokoju wewnętrznego
 • panowaniu nad gniewem
 • czystości moralnej
 • panowaniu nad mimiką i gestami
 • formacji intelektualnej i retorycznej

Po przeczytaniu tej książki naprawdę zobaczysz, jak możesz zmienić swoje życie. Jeśli tylko zechcesz... Zobaczysz, jak razem z Bogiem współtworzyć swój charakter... jak otwierać się na Bożą łaskę i jak skutecznie wykonać swoją część pracy i dokonać zmiany...

Czytając tę książkę, poznasz m.in.:

 • 12 pułapek, które uniemożliwiają pracę nad sobą
 • 8 wskazówek, które pomagają w podjęciu roztropnej, czyli słusznej decyzji
 • 4 sprawdzone strategie walki z lenistwem
 • 4 kroki do przezwyciężania nadmiernej troskliwości
 • i wiele innych praktycznych wskazówek opartych o tradycyjne chrześcijańskie metody...

"Decyduj i walcz!" powinna zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych Czytelników. Jej treść nie powinna być zbyt trudna dla uczniów szkół średnich. Oczywiście rodzice i wychowawcy również znajdą tu wiele inspiracji. Jeśli bowiem coś możemy zastosować w pracy nad samym sobą, to możemy to także zastosować w wychowaniu dzieci.

Autorem "Decyduj i walcz" jest Dariusz Zalewski, publicysta, pedagog, autor książek i artykułów popularyzujących klasyczną myśl wychowawczą. Twórca i redaktor strony internetowej www.edukacja-klasyczna.pl.

Sięgnij po tę książkę już teraz!


Zamów tę książkę teraz
w promocyjnej cenie! (rabat 25%)Oprawa: miękka
Liczba stron: 163
Wydawnictwo: EK Dariusz Zalewski
Wydanie: Lublin 2014
ISBN: 978-83-934015-6-7Opinie naszych Klientów o książce Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru:

5 gwiazdki Ciekawa pozycja
Piotr Makulec
Ciekawa, chociaż krótka, pozycja o fundamentach kształtowania charakteru. Opis klasycznego i opartego na wartościach chrześcijańskich modelu wychowania. Warto przeczytać !


5 gwiazdki Wartościowa
Jarosław Szydło
Polecam, każdemu kto ma problem np. z podejmowaniem decyzji. Pomaga w poznawaniu siebie i swoich możliwości.


5 gwiazdki Samorozwój
Mateusz
O własnym rozwoju, samodyscyplinie wg chrześcijańskich wartości


5 gwiazdki bardzo fajna książka
POLECAM!!!!


5 gwiazdki Gość trafił w sedno
Pawel Steczkowski
Fajnie, że trafiłem na tą książkę. Od dawna czułem, że coś mi nie gra w moim światopoglądzie, ale nie spodziewałem się, że było aż tak źle. Książka odkryła kolejną warstwę mojej głupoty, ale to dobrze bo przynajmniej mogę coś z tym zrobić. Całe życie bardzo ceniłem sobie wolność, ale nie miałem pojęcia, że tak mało rozumiałem z tego o co tak naprawdę walczę. Po raz kolejny kupiłem romantyczną bajkę opartą na prymitywnym kłamstwie. Fajnie, że są ludzie, którzy widzą więcej i potrafią ubrać to w słowa. Generalnie polecam bo jeśli chcesz coś zmienić to warto zacząć od ustawienia właściwego system wartości. Bez tego to raczej dupa. Jak będziesz miał szczęście to pewnego dnia obudzisz się i uświadomisz sobie, że nie masz nic.


5 gwiazdki
Dariusz Jereczek
Dobra książka, godna polecenia


4 gwiazdki Formowanie charakteru
Teresa Ciepielowska
Czytam tę książkę z doskoku, czasami wydaje mi się treść bardzo banalna a czasami trudna do zrozumienia. Ogólnie oceniam te pozycję jako przydatną zwłaszcza dla ludzi młodych ja jestem już w wieku prawie \"wiekowa\" więc porównuje niektóre przykłady podawane w tej książce ze swoim życiem i widzę, że wszystko o czym pisze autor sprawdza się w moim życiu. Książka \" Decyduj i walcz\" jest cenną wskazówką w życiu dla każdego, nawet dla osób które już coś przeżyły.


4 gwiazdki Ocena książki
Przemysław Kasprzak
Książka, porusza tematykę zbliżoną z psychologią ale nie opiera się na żadnych konkretnych badaniach. Nie mniej jednak autor wysuwa kilka wniosków, które są zbieżne z aktualną wiedzą psychologiczną. Moim zdaniem autor nie potrzebnie zamieszcza wstawki związane z wiarą chrześcijańską, ponieważ w ten sposób traci trochę na wiarygodności.


5 gwiazdki prywatna
Barbara Kowol
Bardzo dobra książka,polecam.


5 gwiazdki Polecam
Robert
Dariusz Zalewski w sposób bardzo przystępny pisze o tym jak formować swój charakter (charakter dziecka) Warto przeczytać i wprowadzać nabytą wiedzę w życie


5 gwiazdki Warto kupić
Tomek
Książka warta przeczytania dla każdego komu zależy na poprawie własnego życia. Można ją przeczytać jednym tchem, a można też robić przystanki i rozważać co się przeczytało. Treść zastosowana w praktyce daje bardzo fajne efekty i zmienia jakość życia, nie tylko naszego ale i też bliskich. Warto ją przeczytać więcej niż jeden raz.


4 gwiazdki Świetna, ale ...
Krzysiek Piasecki
W książce jest mnóstwo wiedzy nt. pracy nad charakterem, podane są sposoby pracy nad poszczególnymi cechami, ale nadmiar tej wiedzy trochę przytłacza. Książka odwołuje się do szerszych opracowań poświęconych konkretnym problemom, gdzie temat można zgłębiać. Podane sposoby są fajne, ale \"sucho\" podane, bez życiowych przykładów, zachęty. Po przeczytaniu książki muszę wrócić do niej jak do małej encyklopedii i skupić się na konkretnych problemach: odszukać problem, wczytać wiedzę i próbować pracować podanymi sposobami. I tu trochę brakuje mi szerszego opisu \"sposobów\", a co zrobić ja coś nie działa, czy jak pojawiają się problemy, jakie problemy mogą się pojawić, itp.


5 gwiazdki \"Decyduj i walcz\"
Nie dość, że książka tak wartościowa jest tania a jej treść - nieoceniona, to przesyłka i kontak z \"Tolle\" - znakomite! Sam tytuł już mówi wiele i naprawdę warto powoli, ze zrozumieniem przeczytać, by \"zawalczyć\" o... siebie i nie tylko.


5 gwiazdki Dla każdego
Andrzej Kaczorkiewicz
Książka dobra dla każdego, kto chce od siebie wymagać trochę więcej, niż wymaga od nas świat. Polecam.


5 gwiazdki opinia o książce \'decyduj i walcz\'
Artur Wawrzyniak
W swej niewielkiej formie ta książka przekazuje bardzo wiele cennych wskazówek bez których właściwie ciężko jest być szczęśliwym człowiekiem gdzie nie są uformowane podstawy charakteru,takie jest moje zdanie.


5 gwiazdki Książka - \"Decyduj i walcz! Podstawy formowania charakteru\"
Lidia Sysak
Dziękuję, zdecydowanie polecam, pozdrawiam :)


5 gwiazdki \"Decyduj I Walcz\" Dariusz Zalewski
Anna W.
Świetna książka, w której autor w bardzo skondensowany sposób opisuje wady, skąd się biorą i jak nad nimi pracować. Naprawdę godna polecenia dla tych, którym zależy na tym, by żyć w prawdzie przed samym sobą a tym samym zmienić swoje życie na lepsze.


5 gwiazdki Bardzo dobra książka
Karolina
Książka jest bardzo interesująca, pisana przystępnym językiem, zawiera esencję poruszanego tematu pracy nad sobą. Książkę czyta się przyjemnie i daje dużo do myślenia. Dodatkowo cena jest zaskakująco niska jak na jej zawartosc. Bardzo dobry wybór.


5 gwiazdki Pięć gwiazdek:)
Katarzyna Czerwieniec
Bardzo sie cieszę, ze ta ksiazka trafila w moje rece. Dzieki niej dowiedziałam sie jak walczyć o swoje potrzeby i jak sie zmieniać na lepsze, co ma pomagać w osiąganiu upragnionego celu. W pełni polecam te lekturę :)


5 gwiazdki Walka
Ryszard Koszczyński
To książka zarówno dla młodzieży, która chce się nauczyć podejmowania dobrych decyzji, jak i dla już doświadczonych, którzy mogą zobaczyć gdzie popełniali błędy i dokonać korekty aby zdobywać swoje cele


5 gwiazdki Godna polecenia
Grzegorz
Polecam tę książkę.


2 gwiazdki 2/5
TS
Szkoda. Ważne tematy podane w sposób niestrawny. Przebrnięcie przez ksiązkę wymaga ogromnego samozaparcia (może to element formowania charakteru?). Edytorsko na poziomie skryptu uczelnianego sprzed 20 lat. Naprawdę szkoda, bo kilka myśli rzeczywiście jest wartych uwagi.


3 gwiazdki Sporo racji i dobrych wskazówek
Sylwia Baranowska
Autor dysponuje ogromną wiedzą i erudycją. Daje się wyczuć, że jest także doświadczonym nauczycielem i doradcą. Kupiłam tę książkę mimo iż jestem w wieku, w którym charakter jest już ukształtowany, zwiedziona nieco pierwszą częścią tytułu (mam problem z asertywnością w pracy). Wiele rzeczy w tej książce czytałam więc jako sprawy już znajome, aczkolwiek dobrze jest czasem zatrzymać się i pewne sprawy, swoje słabości, zobaczyć na nowo. Książka głównie dla młodszych czytelników, ale także \"mocno pełnoletni\" znajdą w niej coś dla siebie. Niestety język młodzież raczej odstręczy - zbyt wiele odwołań do klasyki, której obecnie w szkołach tak mało. Język niezbyt trafi do młodego odbiorcy.


3 gwiazdki Dywagacje akademickie
Michał K.
Ciężko mi się czytało tę książkę, myślę, że za dużo teorii, a za mało przykładów z życia


5 gwiazdki Niesamowita
Marcin Pabijanek
Książka uświadomiła mi wiele


4 gwiazdki Opinia książki: \"Decyduj i walcz.....\"
Zofia Piątek
Książka warta przeczytania. Muszę przyznać, iż dla mnie jest trudna do czytania ale zawarte w niej cenne według mnie wiadomości pozostają w pamięci. To dla tych którzy potrzebują siły do \"walki\" z przeciwnościami losu. Polecam.


5 gwiazdki
Agnieszka Ziegert
Niezwykle ciepła obsługa, karteczkę z ręcznym napisem \" miłej lektury\" przykleiłam wewnątrz książki i za każdym razem gdy ją otwieram czytam ją jak karteczkę od kogoś bliskiego. Bardzo wartościowe pozycje. Tania i do tego ekspresowa wysyłka.


4 gwiazdki Średnak z plusem
Grzegorz
Przeczytałem raz i średnie wrażenia... Drugie czytanie otworzyło mi oczy bardziej, więc polecam.


4 gwiazdki Polecam
FERTOOS
Ciekawie napisana książka, po którą powinien sięgnąć każdy który poważnie myśli o pracy nad sobą i zamierza zrealizować choć część poleceń, czytając należy mieć tylko otwarty umysł.


4 gwiazdki Solidna
Robert Kozieł
Książka jest dobra,zawiera cenne uwagi na temat zachowania oraz wychowania. Pozycja warta przeczytania, wiele zostaje w pamięci.


4 gwiazdki Młodzieżowo
Marian Kula
Książka na tak!


4 gwiazdki pół na pół
Ewka
Tak jak w opisie książki wracamy do podstawowych metod wychowawczych. Jeżeli ktoś liczy na cudowne metody to raczej się przeliczy. Książka pomimo prostoty wiedzy bo mówi o tym co tak naprawdę wiemy jest dość \"ciężka\". Autor odwołując się do podwalin metod wychowawczych przypomina to co najważniejsze ale jednocześnie wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony przyznaje mu rację ale z drugiej budzi we mnie wewnętrzny sprzeciw co do niektórych kwestii. W trakcie czytania co jakiś czas nasuwa się myśl \"czy chcę być aż tak perfekcyjna?\" W pewnym momencie można odnieść wrażenie że mamy być niejako chodzącymi ideałami, kontrolującymi każdą sferę własnego \"ja\". Nie twierdze, że podążanie do ideału jest złe bo pracować nad sobą trzeba każdego dnia ale całkowite odrzucenie jakieś formy \"spontaniczności\", czasem poddaniu się uniesieniom, popłynięciu z falą uważam że raczej nie wyszło by nam na dobre. Przecież większość wynalazków, odkryć \"powstało\" niejako z roztargnienia, zapomnienia... Generalnie warto przeczytać, mieć na półce i od czasu do czasu wrócić do fragmentów ale traktować jako wskazówki a nie wytyczne.


5 gwiazdki Rewelacja!!!
Anna
Jedna z moich ulubionych perełek - prosto napisana, a jednocześnie zawiera wiele cennych wskazówek. Często po nią sięgam, gdy \"kryzys\" dopada. Polecam każdemu!!!


5 gwiazdki Godna polecenia!!!
Sebastian Orzeł
Godna polecenia książka podejmująca tematykę samodoskonalenia i kształtowania charakteru w duchu chrześcijańskim. Jedna z najlepszych pozycji jakie czytałem, pełna konkretów i praktycznych porad, a jednocześnie czyta się lekko. Poradnik odpowiedni dla młodych i starszych.


5 gwiazdki Warto!
Ola
Początek książki trochę akademicki, może być ciężki w odbiorze dla młodzieży, choć głównie właśnie młodym bym poleciła. Lecz dalej autor wymienia same konkrety \"co i jak\", dlatego z pewnością warto przeczytać i dowiedzieć się nad czym można w sobie popracować. Starszym również polecam. Ogólnie każdy powinien przeczytać. P.S.: Może na lekcjach katechezy/etyki powinni wprowadzić program z tej książki? (tak sobie rozmyślam...).


4 gwiazdki Decyduj i walcz!
Jarosław Michalski
Książka w dużej mierze oparta jest o prawdy zawarte w Piśmie Świętym i dla osób, które chcą doskonalić swój charakter zgodnie z tymi prawdami jest to pozycja godna polecenia. Ja już zacząłem pracować nad własnym charakterem.


5 gwiazdki Polecam ! ! !
Małgorzata
Bardzo wartościowa pozycja definiująca wiele nieznanych mi dotąd pojęć oraz dająca praktyczną receptę dla wszystkich, którzy chcą pracować nad swoim charakterem. Konkretny, zrozumiały język. Polecam !


5 gwiazdki Zalewski \"Decyduj i walcz\"- ogromnie polecam!
Karolina Kupczak
miesiąc temu zamówiłam książkę D.Zalewskiego pt:\"Decyduj i walcz\". dopiero teraz gdy czytam ją drugi raz w pełni wszystko rozumiem i potrafię sobie wyjaśnić. ogromnie polecam tę książkę ludziom o tak silnym charakterze, że aż nie mogących sobie z nim poradzić. ale myślę że w dziele tego mistrza każdy znajdzie coś dla siebie. polecam jeszcze raz i jeśli pierwszy raz czytania lektury wyda się wam niezbyt jasny, zdobądźcie się na ten drugi raz - a wyniesiecie dużo więcej. jeśli chodzi o księgarnię, jestem bardzo zadowolona. ja - fanka allegro, nie znajdująca tam owej książki postanowiłam skorzystać z usług tolle.pl i na pewno wrócę! wszystko na najwyższym poziomie. dziękuję i serdecznie kolejny raz polecam! :-)


5 gwiazdki Książka mi pomogła
Anna Wielecka
Książkę poleciła mi koleżanka, bo wiedziła że mam troche problemów z sobą. Po lekturze zrozumiałam, że jak się nie wezmę za siebie tzn. za swój charakter to nic nie zmienię w moim życiu. To co pisze autor to są rzeczy odkryte dawno temu, a nikt ich nie przypomina. NIe wystarczy marzyć i być dobrej myśli. Trzeba po prostu nauczyć sie podejmować mądre decyzje i wytwale dążyć do ich realizacji. W książce podobało mi sie też, że nie jest taka \"amerykańska\". My żyjemy w innych warunkach i pewne rady do nas nie pasują, a tu sa rady dostosowane do polskich realiów. Ania


5 gwiazdki Opinia
Joanna
Książka jest świetna. Skorzystałam już z wielu rad p. Zalewskiego oraz jego stron. Bardzo mi pomaga. Polecam ją znajomym.


4 gwiazdki Bardzo dobra książka
Anna K.
Trafny tytuł. Autor rzeczywiście zagrzewa do walki o wypracowanie swojego własnego charakteru, opartego na solidnych, sprawdzonych podstawach mądrości Starożytnych oraz Chrześcijaństwa. To rzeczywiście tylko podstawy, ogólny zarys, szkic, jakby wstęp do tego jakże obszernego tematu, jednak bardzo soczysty w spoobie przekazania informaji. Autor wyciąga same konkrety, bardo pomocne w podejmowaniu szczegółowych kroków w codziennym życiu. Poruszany temat można pogłębić samodzielnie, korzystając z pozycji bibliograficznych, które autor podaje w przypisach. Serdecznie polecm


4 gwiazdki
To co mnie urzeka w tej książce, to odniesienia do wybitnych dzieł literatury duchowej, które pomimo, że były pisane dawno temu, nie straciły nic ze swojej aktualności.


5 gwiazdki DECYDUJ I WALCZ
Maria Ślusarczyk
Bardzo dobra pozycja ,zarówno dla młodzieży i osób starszych.Autor zwraca uwagę na nasze słabości i daje wskazówki,jak je pokonać.Wartościowa praca,naprawdę polecam.


5 gwiazdki Dla każdego
Magdalena
Doskonała książka - poradnik jak rozwijać swoją osobowość, charakter. Kierunek zmian zależy od czytelnika, co chce wybierać. Książka zawiera pewne ogólne bardzo ważne informacje o formowaniu charakteru oraz konkretne zalecenia jak rozpocząć rozwój. Poradnik, który należy przeczytać, a potem do niego wracać, aby rozwijać i hartować swój charakter.


3 gwiazdki Decyduj i walcz
Klaudia Bobruk
Książka ta, jest próba zawarcia wszystkiego co niezbędne przy próbie uporządkowania swego życia. Polecam początkującym. Osoby z szerszym wtajemniczeniem, wychowani na słowie i mowie ks. Pawlukiewicza, o A. Szustaka, Pulikowskiego- będą nieco znudzeni daną lekturą. Pozdrawiam


5 gwiazdki Świetny poradnik-przewodnik
Agata Jazienicka
Książka napisana bardzo przystępnym językiem, pomogła mi usystematyzować pracę nad swoim charakterem. Podoba mi się szczególnie to, że kolejne kroki są opisane konkretnie i są wypunktowane najistotniejsze sprawy. Bardzo mi się przydała i już poszła w dobre ręce aby pomagać innym.


3 gwiazdki trudna
Barbara Szulc
Książka dosyć trudna do zrozumienia , niektóre fragmenty trzeba czytać dwa razy na razie odłożona może później do niej wrócę.


5 gwiazdki Najlepsza książka jaką czytałam
Maria Wilk
Zdecydowanie polecam. To jest książka, która może odmienić Twoje życie. Nie jest to żaden poradnik oferujący cudowną metodę czy sprytne techniki, po prostu rzetelna, tradycyjna praca nad własnym charakterem podana w zwięzły ale też przystępny sposób. Czyta się z zapartym tchem, a dzięki czytelnemu podziałowi na poszczególne tematy łatwo sięgnąć po konkretne wiadomości w razie potrzeby. Doskonały pomysł na prezent, szczególnie przed bierzmowaniem albo zawarciem sakramentu małżeństwa.


5 gwiazdki warto przeczytać...
Anna Jarosz
Klasyczne metody samodyscypliny, zapomniane, a warto do nich wrócić, pomagają dobrze żyć...


5 gwiazdki godna polecenia
Marzena Szymańska - Kudelska
Książkę traktuję jako przewodnik do pracy nad sobą, ale wykorzystam ją przede wszystkim w pracy z młodzieżą. Zawarte w niej są cenne uwagi, z których niech korzysta każdy kto chce się rozwijać i zmieniać . Gorąco polecam.


3 gwiazdki opinia o książce \"Decyduj i walcz\"
Iwona Ślusarczyk
Dla mnie pozycja zupełnie nie trafiona. Nie mój sposób pracy nad charakterem i dyscyplinowania, chociaż dość powszechnie stosowany chyba z marnym skutkiem! jak widać po otaczającym nas świecie. W sumie żaluję, że nie zajrzałam najpierw na stronę autora wówczas nie kupilabym ksiązki, nie skończyłam jej czytać i chyba nie zamierzam, może przekażę komuś ...


5 gwiazdki Dobrych rad nigdy dosyć.
Jan Zawadzki
Książka jest ciekawa, wartościowa i zaskakująca już od pierwszych stron. Przydatana nie tylko osobom wychwującym dzieci, lecz również dorosłym, starającym się popracować nad swoim charakterem. Polecam! :-)


5 gwiazdki Warto przeczytac
Joanna
Wspaniała książka czyta się ja jednych tchem ,przedstawia wspaniałe rady życiowe i pułapki które czyhają na każdym kroku .Polecam ja każdemu kto pragnie troszkę uwolnić się z gonitwy tego świata ..


5 gwiazdki opinia
Bożena
Choć spotkałam się już z kilkoma książkami dotyczącymi formacji, ale z tej jestem wyjątkowo zadowolona i wracam przy wielu okazjach. Ujęła mnie swoją prostotą, kompletnością, choć niektóre zagadnienia wymagają na pewno pogłębienia. Podoba mi się również ujęcie tematu zarówno od strony psychologii, jak i duchowości, takie całościowe spojrzenie na osobę. Pomocna w kształtowaniu relacji w pracy, rodzinie i życiu duchowym. Gorąco polecam!


5 gwiazdki ksiązka dla odważnych
Emilia
Książkę kupiłam zasadniczo dla syna. Sama najpierw przeczytałam i nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, ze napisana jest przez bardzo mądrego człowieka. Znajomość życia, znajomość schematów zachowań ludzkich, procesów wyrabiania w sobie dobrych nawyków uderza z tej niewielkiej książeczki bardzo wyraźnie Praca nad sobą to program na całe życie dlatego z przyjemnością sama przeczytałam utwierdzając się w słuszności tego, do czego sama doszłam drogą doświadczenia a co znalazło potwierdzenie w opisach autora. Pan Zalewski przypomniał mi także o tym do czego doszłam o co zapomniałam wdrożyć w życie :-) i oczywiście wiele nowych rad i wskazówek na przyszłość. Pozycja choć opisowa nie jest odbierana jak sucha teoria. Pełen głębi i wartości drogowskaz dla każdego kto nie boi się nad sobą pracować. Gorąco polecam.


5 gwiazdki dot. zakupu książki
Andrzej Jucha
Książki otrzymałem bardzo szybko. Jestem zadowolony. Sama zaś treść książki jest bardzo ciekawa i zarazem pouczająca.


5 gwiazdki Super sklep!
Sebastian Dulas
Zamówienie nastapiło bardzo szybko.


5 gwiazdki dla kazdego
Basia
Zamówiłam tę książkę z myślą o sobie, kiedy zaczęłam czytać okazało się, że jest bardzo wartosciowa i może ją czytac każdy niezaleznie od wieku, ostatnio pożyczyłam ją mojemu bratu, który jest licealistą. Serdecznie wszystkim polecam!!!


5 gwiazdki polecam
Danuta
W ksiażce znalazłam informacje, których szukałam. Przyda sie z pewnością Młodzieży, jak i Rodzicom zastanawiającym się w jaki najlepszy sposób kształtować charakter swoich dzieci.


5 gwiazdki Super
Izka
Polecam książkę. Pomocna jest w wielu sytuacjach.


5 gwiazdki super
Waldemar Goliszek
Żona porwała mi tą książkę i jak na razie nie chce mi jej oddac...


5 gwiazdki SUPER
ALINA KEDZIERSKA
SUPER


5 gwiazdki Prosto, logicznie i konkretnie!
Małgorzata Duda
Książka pana Dariusz Zalewskiego nie poraża oryginalnością czy odkrywczością - za to jest uderzająco spójna, logiczna i konkretna. I o tyle bardziej wiarygodna od wielu innych podobnych pozycji, że bazuje na wielowiekowej tradycji pedagogicznej, starożytnej i chrześcijańskiej, podając sprawdzone i skuteczne sposoby walki z samym sobą po to, by ukształtować zdrową, spójną i mocną osobowość: swoją bądź swoich wychowanków. Niesamowicie urzekł mnie w tej książce realizm, podany z humorem. Po prostu tego mi było trzeba: egzystencjalnej prawdy o kształtowaniu charakteru, które polega na walce i ćwiczeniu się w dobrem, a nie li tylko na wizualizacjach i wyobraźni! Dostałam solidny posiłek, który teraz muszę strawić i ruszać do pracy i niezwykłej przygody stawania się kimś silniejszym, stabilniejszym... po prostu lepszym! Dla siebie i dla innych!


5 gwiazdki Rewelacyjna książka
Emilka
Polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu i nie tylko poprzestawać na chęciach. Motywuje do działania. A dzięki nim mamy szansę stać się lepszymi ludźmi. Bardzo konkretnie pokazuje jak można pracować nad charakterem. Warto przeczytać.


5 gwiazdki warto przeczytać
Agata
Witam, książka \"Decyduj i walcz\" jest pozycją wartą polecenia. To lektura nie tylko dla tych, którzy mają problem z poukładaniem swojego świata... Powinni po nią sięgnąć wszyscy pragnący zobaczyć siebie z innej perspektywy. Polecam :-)


5 gwiazdki Intrygująca
Justyna Ejdukiewicz
Jestem w trakcie czytania zakupionej książki Decyduj i Walcz. Ksiażka mnie intryguje ponieważ podejście autora do trenowania własnego charakteru wywodzi się z myśli nietylko chrześcijańskiej czy biblijnej ale z korzeni filozofii czyli wielu nurtów i myślicieli stanowiących jakby całość podejścia do tematu. Wielu rzeczy można się dowiedzieć a szczególnie uświadomić sobie przepaść między wartościami nad którymi pracowała rzesza filozofów i duchownych a dzisiejszymi czasami w których wartości brakuje nawet wśród uczonych. Kościół jest skałą która od zarania dziejów nie zmienia ważnych podstaw które wypracować powinien człowiek. Natomiast myśl naukowa zastępowana jest dzisiaj i mieszana z myślą ideologiczną odbiegającą znacznie od korzeni filozofii. Książka otwiera oczy


5 gwiazdki Prawdziwie o rozwoju osobistym
Julia
Malutka książeczka zawiera esencję wiedzy o kształtowaniu charakteru. Dla mnie to zdecydowanie najlepsza książka o \'rozwoju osobistym\' jaką przeczytałam w ostatnich latach. Pokazuje, że nie ma żadnych magicznych sztuczek, technik pozwalających szybko i łatwo się zmienić na lepsze, ale że na prawdziwy sukces trzeba po prostu zapracować. Prawdy zawarte w \"Decyduj i walcz\" czasami są bolesne, bo otwierają oczy na to jacy jesteśmy. Ale też pokazują, że z powszechnymi wadami, jak lenistwo, odkładanie na później, plotkowanie czy bałaganiarstwo naprawdę można sobie poradzić. Czytam tą książkę powoli, często wracam do już przeczytanych rozdziałów i z radością stwierdzam, że to naprawdę działa!


5 gwiazdki super
Adrian Jendrysik
ksiazka naprawde dobra warto polecic


5 gwiazdki Polecam
Joanna Król
Bardzo dobra książka, warta polecenia. Chętnie sięgnę po inne książki tego autora. Treść pożyteczna dla osób w każdym wieku, porządkująca metody pracy nad własnym charakterem. Jednak czuję pewien niedosyt przy niektórych omawianych problemach, mogłyby być szerzej potraktowane.


5 gwiazdki Bardzo Polecam
Halina Sakowska
Książka wspaniała, każdy powinien przeczytać, niezależnie od wieku. Po tej lekturze moje życie nabrało pozytywnego sensu.


5 gwiazdki warto przeczytać
Krystyna Boratyńska
Warto przeczytać. Autor książki podaje przepis na dobre wychowanie. Wręcz porządkuje związane z tym wychowaniem zachowania. Dla mnie osobiście nie ma tam zbyt dużo spraw odkrywczych. Autor jednak dobitnie uświadamia na czym polega samowychowanie. Jak obserwuje się dzisiejszy świat i współczesne wychowanie młodego pokolenia to marzyłoby się o tym, aby każdy rodzic sięgał do niej zaszczepiając swoim dzieciom omówione tam wartości. Po te nieprzemijające nigdy wartości powinni sięgać młodzi (i nie tyko młodzi). Pracować nad sobą należy w każdym wieku, a ta książka pomaga kształtować charakter.


4 gwiazdki opinia o książce
Danuta Godlewska
Przeczytałam z zainteresowaniem.Polecam. Książka daje wiele wskazówek ,jak pracować nad doskonaleniem własnej osobowości.Irytował mnie trochę styl ,którym posługuje się autor ,suchy i podręcznikowy,ale to juz jest kwestia gustu i osobniczej wrażliwości.


5 gwiazdki supr książka!
Jan Oleński
Bardzo dobra książka dla młodych a także dla starszych. Znajdziesz tam wiele cennych przemyśleń i wskazówek. Polecam!


5 gwiazdki świetna
Joanna
Książka jest świetna, napisana prostym językiem. Polecam gorąco!


5 gwiazdki mauka mistrzów w lekkiej formie
Ewa Ślazak
To synteza nauki o cnotach usprawniających,podana żywym językiem np.\"kłótliwość\"-to\"rixosus\"/po łacinie ma źródłosłów w otwieraniu psiej mordy, a brak cnoty umiarkowania w jedzeniu może prowadzić do chciwości.Polecam na dobry prezent w rodzinie.


5 gwiazdki Ta książka pozwala mi spojrzeć w siebie
Patryk Szadkowski
Przeczytałem wiele książek o rozwoju osobistym, ale ta jest wyjątkowa, bo sięga do metod znanych chrześcijaństwu już wieki temu. Z tą książką praktycznie się nie rozstaje. Leży na półce książek aktualnie czytanych i często do niej sięgam po radę, po to by wrócić do jakiegoś tematu i go pogłębić. Pozwala formować siebie w ważnych z punktu widzenia współczesnych wymagań życia zawodowego i to w duchu chrześcijańskim. Gorąco polecam


5 gwiazdki Do granic prawdziwa
Ruda
Ta książka z każdą kolejną stroną dawała mi niezłego \"kopa\". I dobrze! Nie ma w niej magicznych sztuczek i pustych haseł, które tak dobrze znamy z wielu książek dotyczących rozwoju osobistego. Tutaj jest ciężka praca nad sobą - praca z Bogiem - praca, która hartuje Cię do bycia lepszym człowiekiem! Jestem pod wielkim wrażeniem i dziękuję Autorowi za odświeżenie tych prawd, które rządzą człowiekiem...


5 gwiazdki Warto!
Agnieszka Spisak
Książka bardzo praktyczna, życiowa. Dotyczy wielu codziennych sytuacji i jak sobie z nimi radzić, a przez to stawać się człowiekiem pracującym nad sobą, kształtującym charakter.

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Dariusz Zalewski:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Książki dotarły do mnie- bardzo dziękuję za szybkie przesyłanie :) Chciałam też wspomnieć, że cieszę się z małego upominku, bo to bardzo przydatna rzecz...:) Dziękuję także z list (zaskoczył mnie reczny podpis, nie z wydruku), który świadczy o poważnym i indywidualnym traktowaniu kazdego klienta. Teraz juz wiem, że warto zaufać tej internetowej księgarni i na pewno będę korzystać z Waszych usług w przyszłości....!

Pozdrawiam,
Anita Sparzyńska


Witam!
Dziekuję za e-maile. Przesyłka dotarła i wszystko jest ok. Książki są naprawdę dobre! Dziękuje za rade podczas zakupów. Wspaniałe są także magnetyczne zakładki. Super praktyczny prezent! Będę reklamował Waszą stronkę i będę pisywał co jakis czas. Odezwę sie po przeczytaniu książek.

Dziękuję i pozdrawiam,
Dominik Tarczyński

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl